RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Amerykańskie bazy w Bułgarii

Publikacja: Poniedziałek, 24 kwietnia (07:33) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Bułgaria zgodziła się na stałe przekazać trzy bazy na swoim terytorium dla armii amerykańskiej - pisze dziennik „The Washington Times”.

Stacjonowałoby tam 2500 żołnierzy, gotowych do akcji w pobliskich regionach, głównie na Bliskim Wschodzie. Według gazety, porozumienie ma podpisać sekretarz stanu USA Condoleezza Rice, która w najbliższych dniach przybędzie do Sofii, by wziąć udział w szczycie szefów dyplomacji państw NATO.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: