RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Afera z kodami kreskowymi w armii. Zarzuty dla oficerów

Publikacja: Piątek, 15 maja (07:00) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Siedmiu oficerów usłyszało zarzuty spowodowania ogromnych strat dla wojska - donosi "Rzeczpospolita". <I>Są odpowiedzialni za wprowadzenie systemu inwentaryzacji, który nigdy nie zadziałał</i> - czytamy w dzienniku. System składał się z programu komputerowego, specjalnych czytników i naklejanych na sprzęt kodów kreskowych. Miał maksymalnie uprościć identyfikację i ewidencję zasobów danej jednostki.

Kody kreskowe odklejały się od karabinów, zacierały się, a do tego karteczki, na których się znajdowały, były doskonale widoczne przez noktowizor, czytniki się zacierały. Słowem, wielki bałagan - opowiada gazecie jeden ze śledczych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: wojsko armia

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: