RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Adam Małysz rajdowym wicemistrzem Polski

Publikacja: Niedziela, 27 października (20:05) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Adam Małysz z pilotem Rafałem Martonem zdobyli srebrny medal rajdowych mistrzostw Polski samochodów terenowych. W ostatniej rundy Żagań Master Race zajęli trzecie miejsce. Złoto wywalczyła załoga Miroslav Zapletal - Maciej Marton.

Start Małysza stał pod znakiem zapytania właściwie do ostatniej chwili. Jego Toyota Hilux po ostatnim rajdzie nadal jest na etapie przebudowy pod Rajd Dakar 2014. Dzięki gestowi kolegów z Orlen Teamu Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora, którzy udostępnili mu swoje auto, kierowca z Wisły mógł przystąpić do rywalizacji.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu, biorąc pod uwagę zaistniałe warunki. Niestety, sobotnia strata wpłynęła mocno na ostateczny wynik  - tłumaczył Małysz. Wpadliśmy w błoto, które zakleiło nam całą przednią szybę. Silnik od wycieraczek się spalił, co utrudniało nam widoczność - wyliczał. Komplementował też rywali.  Miroslav Zapletal był świetny. Serdeczne mu gratulację oraz Łukaszowi Komornickiemu całego sezonu- powiedział Małysz.

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: Adam Małysz

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: