RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

900 tys. Polaków wciąż bez nowego dowodu osobistego

Publikacja: Sobota, 15 marca (10:02) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Prawie 900 tysięcy osób wciąż nie wymieniło dowodów osobistych – wynika z danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Najwięcej spóźnialskich pochodzi z województw: śląskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, wielkopolskiego i świętokrzyskiego.

We wrześniu ubiegłego roku Sejm przyjął ustawę o czasowym posługiwaniu się dowodami osobistymi, które zostały wydane przed styczniem 2001 r. Jednak na ich podstawie nie można m.in. przekraczać granicy z innymi krajami Unii Europejskiej.

Książeczkowe dowody tożsamości tracą definitywnie ważność z dniem 31 marca. Mimo że na plastikowy dokument trzeba czekać nawet cztery miesiące, kolejek w urzędach na razie nie ma.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: