RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

9 osób w szpitalu po pożarze windy w Łodzi

Publikacja: Piątek, 14 kwietnia (09:34) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

9 osób, w tym czworo dzieci, trafiło do szpitali z objawami podtrucia tlenkiem węgla po porannym pożarze windy w wieżowcu w Łodzi. Ich życiu nic nie zagraża. Według strażaków, przyczyną pożaru było zaprószenie ognia lub celowe podpalenie kabiny windy.

Pożar spowodował bardzo duże zadymienie - dym wypełniał całą klatkę schodową, wdzierał się do mieszkań.

Po ugaszeniu pożaru dziewięć osób - w tym czworo dzieci, z których najmłodsze to miesięczne niemowlę - przewieziono na obserwację do szpitali.

Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Według strażaków, winda mogła zostać celowo podpalona. Sprawców na razie nie udało się ustalić. Sprawę pożaru bada policja.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: