RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

4 wrocławskich policjantów winnych w sprawie "Reduty"

Publikacja: Poniedziałek, 10 kwietnia (13:45) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wrocławscy stróże prawa utrudniali śledztwo w sprawie napaści na klub "Reduta".

4 oficerów wrocławskiej Komendy Wojewódzkiej Policji winnych utrudniania śledztwa w sprawie napaści na klub "Reduta". Taki wyrok wydał Sąd Rejonowy w Opolu. Za nakłanianie podwładnych do fałszywych zeznań sąd wymierzył oficerom kary po osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Dowódca antyterrorystów, który zarządził najazd na "Redutę" dostał półtora roku więzienia.

4 lata temu, w nocy z 15 na 16 marca do wrocławskiego klubu "Reduta" wtargnęła grupa zamaskowanych mężczyzn. Zaatakowanym gościom lokalu i ochronie udało się napastników przepędzić. Napad sfilmowała ekipa lokalnej telewizji. Na podstawie

nagrania ustalono, że napastnikami byli funkcjonariusze jednostki antyterrorystycznej wrocławskiej policji.

Wiadomości RMF FM 13:45

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: