Do tej pory w meczach rozgrywanych w Japonii Amerykanki są nie do pokonania. Dwa razy wygrały to bez straty seta (z Koreą Południową i Chinami). Dziś także tryumfowały. Polki urwały im tylko jednego seta.
W ostatnich latach obie drużyny spotkały się dwukrotnie; dwa razy wygrały mistrzynie Europy (3:2 i 3:1).
W innym dzisiejszym meczu Chiny wygrały z Koreą Południową 3:0. Mistrzynie olimpijskie odniosły pierwsze zwycięstwo. Koreanki doznały trzeciej porażki.