RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

10 osób rannych w zderzeniu tramwajów

Publikacja: Wtorek, 26 września (17:15) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

10 osób, w tym 3 dzieci, zostało rannych w czołowym zderzeniu dwóch tramwajów w Rudzie Śląskiej. Obrażenia poszkodowanych na szczęście nie są groźne. Do wypadku doszło na jednotorowym odcinku linii w okolicach przystanku Ruda Północ.

Jak już udało się ustalić, sygnalizacja ruchu na odcinku linii, gdzie doszło do zderzenia, była sprawna. Zawinił więc prawdopodobnie jeden z motorniczych, który nie poinformował kontrolera ruchu, że wjeżdża na jednotorowy odcinek.

To już drugi dzisiaj wypadek tramwajowy na Śląsku. Kilka godzin wcześniej w Bytomiu przewrócił się tramwaj techniczny – 3 osoby (motorniczy i dwóch pracowników technicznych) zostały niegroźnie ranne.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: