RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Technika zza oceanu w służbie polskim chorym

Publikacja: Czwartek, 3 lutego (20:10) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Trzech Polaków przeszło dziś pierwszy w Europie zabieg aterektomii tętnic udowych. To przepychanie żył mikroskopijnym skalpelem.

Jedyne w Polsce urządzenie o nazwie Srebrny Jastrząb sprowadzono ze Stanów Zjednoczonych do Polsko-Amerykańskiego szpitala kardiologicznego w Ustroniu w Śląskiem.

Do tej pory jedynym ratunkiem dla wielu chorych była amputacja kończyn. Pierwszy w Polsce zabieg pozwalający uniknąć tego najczarniejszego scenariusza obserwował reporter RMF Tomasz Maszczyk:

Klinika w Ustroniu zamierza leczyć nowymi metodami także zagranicznych pacjentów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: