Wcześniej wielu badaczy wskazywało na możliwość związku między zażywaniem pigułek a wzrostem liczby kobiet cierpiących na raka piersi.
Nie rozwiązana pozostaje jeszcze tylko sprawa kobiet zażywających tabletki antykoncepcyjne w okresie menopauzy dla złagodzenia jej efektów. Naukowcy nie wykluczają, że w tej grupie może istnieć prawdopodobieństwo wzrostu przypadków raka piersi.
Foto: Archiwum RMF
04:40