RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nowa odmiana wirusa Ebola w Sudanie

Publikacja: Poniedziałek, 24 maja (18:45) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Na południu Sudanu, tuż przy granicy z Demokratyczną Republiką Konga pojawiła się nowa odmiana wirusa Ebola. WHO zanotowała już 15 przypadków zachorowań, w tym 4 śmiertelne.

Zachorowań może być jednak więcej - twierdzą pracownicy Światowej Organizacji Zdrowia Ponad 100 osób poddano bowiem obserwacji. Zdiagnozowanie Eboli w jej wczesnym stadium jest trudne, gdyż objawy przypominają zwykłą malarię. Potem następują jednak niebezpieczne dla życia chorego krwawienia wewnętrzne.

Ebola pojawiła się po raz pierwszy w 1976 roku w południowym Sudanie i w Kongu. Wówczas zmarło około 400 osób. Dwa lata temu wirus znów zaatakował w Kongu, zabijając około 100 osób.

Źródło: brak

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: