RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Napoje energetyzujące - sposób na bezpłodność?

Publikacja: Sobota, 10 lipca (12:45) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

L-karnityna, składnik niektórych napojów energetyzujących, może zwiększać ruchliwość plemników u mężczyzn, a tym samym rozwiązać problem z niepłodnością - informują włoscy naukowcy na łamach pisma "Fertility and Sterility".

Obserwacji poddano kilkudziesięciu mężczyzn w różnym wieku. Przez pół roku część z nich zażywała L-karnitynę (razem z jej pochodną, L-acetyl-karnitynę), druga część - napój o działaniu neutralnym (placebo).

Po dwóch miesiącach od ukończenia terapii u mężczyzn stosujących L-karnitynę zaobserwowano wzrost liczebności plemników oraz zwiększenie ich ruchliwości. Odnotowano też cztery przypadki naturalnego zajścia w ciążę u partnerek tych mężczyzn.

Źródło: brak

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: