RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Hiszpania: Człowiek ciągle małpą?

Publikacja: Sobota, 21 maja (06:30) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Nie pochodzimy od małp, lecz wciąż jesteśmy małpami - twierdzi Juan Arsuaga, paleontolog i antropolog, kierujący wykopaliskami w Atapuerca, na północy Hiszpanii. To tam odnaleziono praczłowieka, który żył w Europie 800 tys. lat temu.

Wcześniej uważano, że człowiek przywędrował do Europy przed 500 tysiącami lat. Zdaniem hiszpańskiego naukowca „człowiek jest małpą, która w dziejach życia na Ziemi reprezentuje nie znane przedtem możliwości”. Na podstawie wykopalisk w Atapuerca Arzuaga wyciągnął wniosek, że homo sapiens nie pochodzi od Neandertalczyka, tylko od człowieka z Cromagnon”, bardziej zbliżonego w swoim rozwoju do małp. „Od małp dzieli nas mniej niż jeden krok” - uważa hiszpański antropolog.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: