RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Epidemia grypy w Niemczech

Publikacja: Niedziela, 16 lutego (20:40) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Grypa w Niemczech bardzo niebezpieczna - alarmują tamtejsi lekarze. W tym roku ofiarami złośliwego wirusa może stać się u naszych zachodnich sąsiadów nawet 8milionów osób.

Grypa zaatakowała Niemców od strony Czech. Teraz fala przesuwa się w kierunku północy. Tylko w Meklemburgu i Pomorzu Przednim nie odnotowano epidemii. W innych krajach związkowych grypa rozprzestrzenia się bardzo szybko. Jak zaznaczają lekarze tegoroczny wirus jest wyjątkowo aktywny, dopada nawet osoby bardzo odporne.

We gabinetach lekarskich działa komputerowy system wczesnego ostrzegania. Medycy mają obowiązek odnotowania w komputerze wszystkich przypadków zachorowań. Dane przekazywane są do centrali.

Według Centralnego Instytutu Badawczego Roberta Kocha aż 9 tys. osób może stać się ofiarami śmiertelnymi złośliwego wirusa.

20:40

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: