RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Tokio: Ogrody na dachach sposobem na upał

Publikacja: Niedziela, 25 lipca (06:45) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ogrody na dachach domów to jedyny sposób na upały – uważa rząd w Tokio. A ostatnia fala gorąca mocno dała się we znaki mieszkańcom stolicy – temperatury dochodziły do 40 stopni Celsjusza.

Pełne betonu Tokio chłonie ciepło jak gąbka, nagrzane budynki oddaje ciepło po zachodzie słońca i nawet noc nie przynosi ulgi mieszkańcom Tokio. A meteorolodzy zapowiadają, że takie upały potrwają jeszcze co najmniej przez tydzień.

Zdaniem japońskiego rządu jedyny długofalowy sposób na upały to pokrywanie domów... ogrodami. Drzewa, trawa, kwiaty zatrzymują ciepło i nie wpuszczają go w głąb budynku. W ciągu ostatnich dwóch lat na dachach domów w japońskiej stolicy wyrosło niemal 40 hektarów ogrodów.

Źródło: brak

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: