RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rosja: Dziennikarze "Itogi" nie poddają się

Publikacja: Piątek, 27 kwietnia (05:00) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

72 dziennikarzy pracujących do tej pory dla rosyjskiego niezależnego magazynu „Itogi” nie zamierza się poddawać. Po przejęciu gazety przez państwowego giganta energetycznego Gazprom dziennikarze zamierzają stworzyć nowe pismo opozycyjne wobec Kremla.

Na razie dziennikarze stłoczeni w swej nowej siedzibie na 50 metrach kwadratowych prowadzą stronę internetową i szukają sponsora dla nowego przedsięwzięcia. Przypomnijmy: dziennikarze magazynu „Itogi” wraz z członkami personelu technicznego opuścili gazetę po tym, jak nowy właściciel dziennika - koncern Gazprom zwolnił wydawcę Siergieja Parkomienko, a sama gazeta zerwała współpracę z Media Mostem należącym wcześniej do potentata medialnego Władimira Gusińskiego.

05:00

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: