RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pogoda przychylna austriackiemu winu

Publikacja: Środa, 10 sierpnia (21:13) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kapryśne lato martwi urlopowiczów, ale cieszy plantatorów winogron w Austrii. Zapowiadają się tam rekordowe zbiory, a wino ma być lepsze niż w latach wielkich upałów – informuje wiedeński korespondent RMF.

Winiarze w Austrii mówią o idealnej pogodzie w ostatnich dwóch, trzech miesiącach. Plantacje mają dość wody, a deszczówka jest ponoć najlepsza. Słońca było w minionych miesiącach w sam raz, szkodników nie ma prawie wcale, winogrona na krzakach są dorodne. Austriaccy winiarze czekają jeszcze na babie lato. We wrześniu, w winogronach odkłada się cukier i jeśli babie lato będzie słoneczne oraz ciepłe, to tegoroczne wino może być rewelacyjne.

Źródło: brak

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: