Skupiający kilkanaście stowarzyszeń byłych właścicieli OPOR, uważa, ze na przyjęciu ustawy reprywatyzacyjnej w takim kształcie zaważyć może tylko głupota.Przewodniczący OPOR- Mirosław Szypowski nie ma wątpliwości, że Sejm powinien przyjąć znoszącą zasadę obywatelstwa poprawkę Senatu. Zdaniem Porozumienia Organizacji Rewindykacyjnych zasada obywatelstwa godzi nie tylko w obcokrajowców, ale też w szeroką rzeszę Polonii. Senacką poprawkę do ustawy reprywatyzacyjnej Sejm rozpatrzy w tym tygodniu. Byli właściciele chcą się w tej sprawie spotkać z prezydentem. Posłuchajcie też relacji warszawskiego reportera RMF FM – Tomasza Skorego.
Foto: RMF FM
20:00