RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Najmłodsza zdobywczyni Mount Everestu

Publikacja: Niedziela, 25 maja (23:50) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Na kilka dni przed 50 rocznicą zdobycia najwyższego szczytu świata znów głośno o Mount Everest. Tym razem za sprawą 15-letniej Nepalki, która została najmłodszą zdobywczynią szczytu.

Mingkipa wspięła się na górę wraz z siostrą i bratem. Z powodu limitu wiekowego, nałożonego przez władze Nepalu, które nie zezwalają na udział w wysokogórskich wyprawach osobom poniżej 16 roku życia, nastolatka wspinała się od tybetańskiej strony góry.

W zeszłym tygodniu 70-letni Japończyk, Yui-chiro Miura został najstarszym himalaistą, jaki wszedł na szczyt Everestu. Dotychczas szczyt udało się zdobyć ponad tysiąc dwustu osobom.

Foto Archiwum RMF

23:50

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: