Stoki w Karkonoszach są dobrze przygotowane na przyjęcie miłośników białego szaleństwa. Jednak ratownicy GOPR apelują o ostrożność, zwłaszcza do turystów wyruszających na szlaki. Niebo jest zachmurzone, przelotnie pada śnieg, ale jest bezwietrznie.
Dobre warunki dla turystów i narciarzy są w Bieszczadach. Tam także trzeba uważać, ponieważ miejscami, na zawietrznych stokach, wprowadzono drugi stopień zagrożenia lawinowego. Wszędzie termometry wskazują kilka stopni poniżej zera.