RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Lodołamacze kruszą lód na Odrze

Publikacja: Czwartek, 8 stycznia (23:10) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Na Odrze po raz pierwszy tej zimy pojawiły się lodołamacze. Rzeka na odcinku od Szczecina do ujścia Warty jest zamarznięta. Na Odrze pracuje 8 jednostek - 4 polskie i 4 niemieckie.

Pokrywa lodowa ma grubość do 20 cm. Lodołamacze ruszyły z podszczecińskiego Jeziora Dąbskiego. Cała akcja kruszenia lodu potrwa tydzień.

Od niedzieli wstrzymywano stopniowo żeglugę na Odrze. W tej chwili wstrzymano ją już w całym regionie. Pracownicy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie zapewniają, że na razie nie ma zagrożenia powodziowego.

Akcji lodołamaczy przyglądał się reporter RMF Jerzy Korczyński:

23:10

Źródło: brak

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: