Taką decyzję podjęto, bo jak – tłumaczą przedstawiciele magistratu – miasta nie stać na utrzymanie MPK. Samych dopłat do biletów jest ponad 9 mln zł rocznie. Trzeba by tez było wymienić autobusy - średnia wieku pojazdów to 10 lat.
Znajdujemy się w takiej sytuacji, kiedy trzeba by wyłożyć kilkadziesiąt milionów złotych, żeby tabor był na takim poziomie, na jakiem powinien być - dodaje prezes MPK.
Jednak sprzedaż autobusów u wielu kierowców budzi przerażenie.