RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kieleckie MPK na sprzedaż

Publikacja: Środa, 20 października (18:30) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

170 autobusów, ponad 600 pracowników i rocznie przejechanych 10 mln kilometrów. Mowa o Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji w Kielcach, które wystawiono na sprzedaż. Projekt uchwały w tej sprawie już wpłynął do miejskiej rady.

Taką decyzję podjęto, bo jak – tłumaczą przedstawiciele magistratu – miasta nie stać na utrzymanie MPK. Samych dopłat do biletów jest ponad 9 mln zł rocznie. Trzeba by tez było wymienić autobusy - średnia wieku pojazdów to 10 lat.

Znajdujemy się w takiej sytuacji, kiedy trzeba by wyłożyć kilkadziesiąt milionów złotych, żeby tabor był na takim poziomie, na jakiem powinien być - dodaje prezes MPK.

Jednak sprzedaż autobusów u wielu kierowców budzi przerażenie.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: