Wczoraj polscy himalaiści wykorzystali poprawę pogody i przeprowadzili zwiad z bazy głównej do wyżej położonych obozów. Pogoda jednak pogorszyła się i zwiad musiał zawrócić. Mimo tych komplikacji szturm na szczyt trwa.
Teraz himalaiści, w okrasie złej pogody, chcą powoli wspinać się jak najwyżej i na wysokości 7 – 7,5 tys. m poczekać na przejaśnienie, które umożliwi zaatakowanie szczytu. Przejaśnienia, które są przewidywane
Do tej pory na szczycie K 2 stanęło zaledwie 200 ludzi. Jeszcze nikomu nie udało się zdobyć góry zimą.
Foto: Archiwum RMF
03:35