Internet z sieci elektrycznej jest niezależny od telefonu, pewniejszy w użyciu i znacznie tańszy, chociaż będzie wymagana pewna niewielka przeróbka domowej instalacji oświetleniowej. Inne też będą musiały być bezpieczniki, by w razie spięcia połączenie z siecią nie zostało przerwane. Ale te problemy są już rozwiązane. Najtrudniejsza kwestią jest teraz organizacja – komu przypadnie rola centrali internetowej, czy będzie to jedna, wspólna centrala dla całej Austrii czy też kilka mniejszych w poszczególnych landach. Innym problemem jest sposób rozliczania – czy rachunki mają być wspólne za dostęp do sieci i energię elektryczną. Według organizatorów przedsięwzięcia są to jednak jedynie drobiazgi, które do jesieni na pewno zostaną rozwiązane.
12:55