RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ekologia według Busha

Publikacja: Piątek, 15 lutego (06:40) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Nowa ekologiczna droga dla Ameryki - na razie, jedynie w propozycji George W. Busha. Prezydent Stanów Zjednoczonych przedstawił projekt dobrowolnego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych przez Amerykę, co jego zdaniem przyniesie korzyści całemu światu.

"Ustawa czyste niebo pozwoli na osiągnięcie naszych ambitnych celów jeśli chodzi o czystość powietrza w sposób, który nagradza pomysłowość, zmniejsza koszty i gwarantuje rezultaty. Rząd zamiast mówić zakładom gdzie i jak redukować zanieczyszczenie będzie mówił kiedy i jak duże mają być redukcje. Wyznaczymy im konkretny termin". Nowe propozycje są amerykańską alternatywą do protokołów z Kyoto (układ o ograniczeniu emisji m.in. gazów cieplarnianych), które Stany Zjednoczone ku zdumieniu i rozgniewaniu krajów Europy i innych sojuszników odrzuciły w ubiegłym roku. Krytycy nowych propozycji amerykańskiej administracji już teraz mówią, że wcale nie doprowadzą one do zmniejszenia zanieczyszczenia, a nawet wręcz przeciwnie.

Foto: Archiwum RMF

06:40

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: