Znaleźliśmy się w bardzo dziwnej sytuacji - wydobywamy coraz więcej ropy, ale nadal brakuje paliw, bo rafinerie przekroczyły już swe zdolności przetwórcze - tłumaczył katarski minister do spraw ropy.
Nowych rafinerii nie buduje się jednak z dnia na dzień, a wkrótce na rynku zacznie się większy popyt na paliwa, by uzupełnić zapasy przed zimą. Ropa więc szybko nie stanieje.