Wielkie wydarzenie w Ustce! Już 11 lipca Radio RMF FM na promenadzie nadmorskiej odsłoni grającą ławeczkę RMF FM. Wydarzenie uświetnią dwa fantastyczne koncerty Rafała Brzozowskiego oraz Ewy Farny. Oprócz tego przewidzieliśmy liczne zabawy i konkursy dla zgromadzonych przy nadmorskiej promenadzie. Bądźcie z nami już od 16:00!

Ustka, nie bez powodu nazywana letnią stolicą Polski, jest jednym z najbardziej znanych i najmodniejszych polskich kąpielisk. Jest miastem położonym w północnej Polsce w województwie pomorskim, u ujścia rzeki Słupi do Bałtyku, w odległości 17 km na północ od Słupska i około 150 km na zachód od stolicy województwa - Gdańska.

Ustka to miejscowość z ponad stuletnimi domkami rybackimi, tętniącą życiem przez całą dobę promenadą i łagodnym mikroklimatem. Oferuje piękną, piaszczystą plażę, czystą wodę, wyjątkowe atrakcje turystyczne oraz bogatą bazę noclegową i gastronomiczną.

Dzięki leczniczym właściwościom klimatu Ustka posiada status uzdrowiska. Wysoki poziom usług turystycznych i sanatoryjnych, duża liczba dni słonecznych w roku i liczne imprezy letnie sprawiają, iż Ustka jest popularnym kurortem na pobyty wypoczynkowo - zdrowotne oraz wakacyjne nie tylko dla całych rodzin, ale też dla młodych i aktywnych. Morskie powietrze z mnóstwem jodu i nutką sosnowego aromatu wspomagają leczenie chorób dróg oddechowych, nadczynności tarczycy, chorób serca i alergii.

Ustecki port dzieli szeroką, drobnoziarnistą plażę na wschodnią - pełną atrakcji i rozrywek oraz zachodnią - zdecydowanie spokojniejszą. Okoliczne lasy sprzyjają spacerom i wycieczkom rowerowym po specjalnie przygotowanych szlakach. W czasie pobytu w Ustce każdy może poznać smak prawdziwej morskiej przygody. Z portu wyruszają liczne statki wycieczkowe, a dla poszukiwaczy mocnych wrażeń organizowane są całodzienne połowy ryb na otwartym morzu. Ustka to również raj dla żeglarzy i poszukiwaczy Złota Bałtyku, czyli bursztynu. Plaża to również idealne miejsce do spacerów z kijkami nordic walking.

Odwiedź oficjalny fanpage miasta

Od kilku lat władze Ustki przywracają historyczny blask starej części kurortu. Projekt rewitalizacji usteckiej starówki zakłada przywrócenie pierwotnej formy architektonicznej historycznym budynkom, tak, aby swoim charakterem nawiązywały do zabudowy przedwojennej osady rybackiej. W efekcie Ustka pięknieje z roku na rok, co zgodnie potwierdzają odwiedzający kurort turyści.

Ustka to nie tylko piękna plaża, tętniąca życiem promenada i naturalne walory uzdrowiskowe. W mieście znajduje się także pierwsze w Polsce Muzeum Chleba - unikalne miejsce, gdzie zapach historii miesza się z zapachem pieczywa. Jedną z największych atrakcji jest także znajdujący się po zachodniej stronie kanału szlak budowli militarnych - Twierdza Ustka.

Co teraz dzieje się w Ustce? Zobacz!

W powszechnej opinii Ustka posiada swój magiczny, niepowtarzalny klimat, który sprawia, że każdy turysta, który choć raz odwiedzi nasze miasto, chce wracać tu ponownie. Dbamy o gości niezależnie od pogody, bo Ustka to kurort na cztery pory roku. W efekcie każdy, kto choć razy przyjedzie do naszego Miasta, chce wracać tu ponownie.

Dlatego nie zastanawiaj się dłużej i daj nura do Ustki... Wybierz się na wirtualny spacer po kurorcie