Akcja Twoje fajne miasto w RMF FM pojawiła dziś w Pomorskiem. Jak zwykle przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji! Zobaczcie, jak wyglądał żółto-niebieski rynek w Człuchowie.

Jakie atrakcje przygotowaliśmy dla Was w Człuchowie?

Nasz reporter Stanisław Pawłowski rozmawiał na człuchowskim rynku ze znanymi w całej Europie akrobatkami, które na co dzień ćwiczą w tym mieście pod okiem Pauliny Przyborowskiej.

Bardzo mi się podoba, jak ciało może robić ekstremalne rzeczy - mówiła jedna z młodych akrobatek. Inna zwracała uwagę, że w tej dyscyplinie bardzo ważna jest rozgrzewka, która pozwala uniknąć kontuzji. 

Łukasz Imianowski - trener klubu kajakowego i smoczych łodzi z Człuchowa - odwiedził nasze studio razem ze swoimi podopiecznymi - Martyną, Judytą i Julką. Wspólnie podkreślali, że to miasto to doskonałe miejsce do trenowania sportów wodnych. Jeśli na jednym z czterech jezior akurat są gorsze warunki, można szlifować swoje umiejętności na kolejnym. 

Warto wspomnieć, że sportowcy z Człuchowa, pływający w smoczych łodziach, zdobyli w tym roku już 4 medale mistrzostw Polski!

Mieszkamy blisko jeziora. Spokój, ryby, wędkowanie, żaglówki - zachwalał Człuchów jeden z mieszkańców, który razem z żoną odwiedził nasze studio. 

Trwają piłkarskie mistrzostwa Europy, dlatego przygotowane przez nas konkursy i zabawy miały futbolowy charakter. Zorganizowaliśmy m.in. konkurs rzutów karnych. Mogliście też zagrać z nami w piłkarzyki. Do waszej dyspozycji była również fotobudka 360.

 

Gościły u nas też człuchowskie morsy. Otaczają nas same przepiękne jeziora. Jest nas około 50. Mamy świetną bazę - opowiadał prezes grupy morsów. Organizujemy też patriotyczne imprezy 3 maja i 11 listopada. Przyjeżdżają do nas różne formacje - razem śpiewamy hymn Polski, po czym morsy kąpią się - relacjonował. 

Nasz dziennikarz rozmawiał też w Człuchowie z Józefem Faryną, który wciela się w rolę św. Jakuba. Warto wspomnieć, że jedna z nitek znanego na całym świecie szlaku św. Jakuba przebiega właśnie przez Człuchów. Nieopodal rynku stoi też kościół p.w. św. Jakuba.

W Człuchowie rozpoczyna się też szlak zamków gotyckich. Są również liczne szlaki rowerowe, prowadzące po mieście i okolicach.

Marcin Myszka, twórca jednego z najpopularniejszych podcastów - Kryminatorium - urodził się w Człuchowie, a mieszkał niedaleko.

To miasteczko jest mi bardzo bliskie. Zawsze, gdy jestem w okolicy i Google Maps podpowiada mi, żeby jechać obwodnicą, ominąć to miasto, klikam "nie". Chcę zobaczyć, co tam się zmieniło. Zawsze, gdy tam trafiam, na mojej twarzy pojawia się uśmiech - podkreślał.

Twoje fajne miasto w RMF FM: O co chodzi w tej akcji?

Twoje fajne miasto w RMF FM to akcja, która w lekki i przystępny sposób łączy w sobie kilka ważnych elementów. Po pierwsze - pokazujemy całej Polsce wasze małe Ojczyzny - miejscowości, w których mieszkacie i z których jesteście dumni. Prezentujemy ich atrakcje i atuty, najpiękniejsze zakątki i wiekowe zabytki. Udowadniamy, że warto do nich wpaść - choćby w ramach letniego wypoczynku. Rozmawiamy też ze znanymi osobami, które pochodzą z Waszych miast. Często są to sportowcy, którzy odnoszą międzynarodowe sukcesy, a swoje kariery rozpoczynali w małych, lokalnych klubach.

Przyjeżdżamy do Waszych miast także po to, byście mogli z bliska zobaczyć, jak powstaje Wasze ulubione radio. Nasze mobilne studio jest otwarte, możecie więc na własne oczy przekonać się, jak wygląda praca radiowca i zobaczyć naszych reporterów w akcji. To też wyjątkowa okazja, by wypowiedzieć się do naszego żółto-niebieskiego mikrofonu i zachęcić słuchaczy z całej Polski do odwiedzania Waszego miasta. Warto z niej skorzystać!

Trzeci element naszej akcji - ważny tak samo jak dwa poprzednie - to dobra zabawa. Chcemy wprawiać was w dobry nastrój i widzieć uśmiechy na waszych twarzach. Dlatego nieodłączną częścią naszych wizyt w Waszych miastach są konkursy i zabawy z nagrodami.

Twoje fajne miasto w RMF FM: Które miasta odwiedziliśmy do tej pory?

Człuchów to już kolejny przystanek na trasie naszej akcji. W poprzednich tygodniach byliśmy w Suwałkach, Makowie Podhalańskim, Skierniewicach, Bytomiu i Rawiczu. Poniżej znajdziecie najciekawsze zdjęcia i filmy z naszych odwiedzin w tych miejscowościach. 

W każdym z miast, które odwiedzamy, spotykamy się z bardzo ciepłym przyjęciem. Dziękujemy za Waszą obecność, uśmiech i wspólnie spędzony czas!

Chcesz zaprosić RMF FM do swojego ukochanego miastaWypełnij formularz, który jest dostępny tutaj.