Premier Danii przedstawił swoją propozycję po spotkaniu z przywódcami partii politycznych. Proponuje on stworzenie listy zarejestrowanych "siewców nienawiści", by zakazać im wystąpień publicznych. Szef duńskiego rządu chce też karać za wywrotowe wypowiedzi i zakazać niektórym wstępu do miejsc kultu religijnego.
To zdaniem Rasmussena sposób na uporanie się z tymi, którzy "pod płaszczykiem religii i teologii" działają na szkodę duńskiego społeczeństwa.
(dp)