Olympique Lyon wygrał z AS Monaco 3:0 w zaległym spotkaniu francuskiej ekstraklasy. Dzięki zwycięstwu piłkarze z Lyonu awansowali na trzecie miejsce w tabeli i są niemal pewni udziału w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Podopieczni Claude'a Puela nie mieli większych problemów z pokonaniem rywali z księstwa. Dla Monaco sezon zakończył się już 1 maja, gdy przegrało finał Pucharu Francji z Paris Saint-Germain (0:1).

Prowadzenie dał gospodarzom Miralem Pjanić. Po rzucie rożnym i zgraniu piłki głową przez Crisa Bośniak uderzył lewą nogą w lewy górny róg bramki. W drugiej połowie 20-latek asystował przy golu Bafetimbiego Gomisa, a na kilka minut przed końcem meczu zwycięstwo przypieczętował Lisandro Lopez.

Olympique awansował na trzecie miejsce tabeli, ze stratą jednego punktu do Lille Ludovica Obraniaka. Półfinaliści obecnej edycji Ligi Mistrzów praktycznie zapewnili sobie udział w eliminacjach do przyszłorocznej edycji. Trudno sobie wyobrazić, by w ostatniej kolejce stracili punkty ze zdegradowanym Le Mans i roztrwonili jednopunktową przewagę nad Auxerre.