Zakończyło się losowanie biletów na Euro 2012. W siedzibie UEFA w Nyonie komputer wylosował kibiców, którzy zasiądą na trybunach stadionów w Polsce i Ukrainie. Zgłoszeń na 31 meczów było ponad 12 milionów. Szczęśliwcy o tym, czy zostali wylosowani, dowiedzą się w przyszłym tygodniu.

Kibice muszą jednak uważać na fałszywe wiadomości z informacją o wylosowaniu biletu i z prośbą o natychmiastową zapłatę za wejściówkę. UEFA będzie informować szczęśliwców dopiero w przyszłym tygodniu.

W e-mailu od UEFY nie będzie też żadnych instrukcji, dotyczących płatności. To, jak zapłacić za bilet, znajdzie się wyłącznie w tradycyjnym liście wysłanym na nasz adres domowy.

Niewylosowani na otarcie łez też dostaną wiadomość. Dla tych osób szansą będzie portal wymiany biletów, który UEFA uruchomi w lipcu. Trzeba czekać aż ktoś będzie chciał sprzedać im bilet - mówił Julisz Głuski ze spółki Euro 2012. Ostatnią deską ratunku dla kibiców będą bilety przyznane każdej z federacji, której drużyna zagra w finałach mistrzostw. Ale te wejściówki będzie rozdzielał już Polski Związek Piłki Nożnej.