Szkocja będzie rywalem reprezentacji Polski w meczu towarzyskim, który zaplanowano na 5 marca - potwierdził Polski Związek Piłki Nożnej. Spotkanie odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Poszukiwania rywala dla biało-czerwonych trwały od dłuższego czasu. W grę wchodziła m.in. reprezentacja Rosji, ale federacja tego kraju uzależniała ewentualny mecz z Polską od wyników losowania grup finałów mistrzostw świata. Ostatecznie do spotkania tych reprezentacji nie dojdzie, a rywalem kadry Adama Nawałki będzie nieobecna na mundialu 2014 Szkocja.

Od 14-22 biało-czerwoni będą przebywać na zgrupowaniu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Rozegrają w tym czasie dwa mecze towarzyskie - 18 stycznia z Norwegią i dwa dni później z Mołdawią. To nie są oficjalne terminy FIFA, dlatego kadra Nawałki będzie składać się tylko z zawodników z polskiej ligi. Powołanie otrzymało niedawno 26 piłkarzy, m.in. siedmiu z Legii Warszawa. Rywale również zagrają w krajowych składach.

Wiadomo także, że 13 maja polscy piłkarze zagrają z Niemcami. Początkowo spotkanie miało się odbyć w Moguncji, ale zostało przeniesione do Hamburga.

(MRod)