Patrycja Maliszewska wywalczyła w Heerenveen srebrny medal mistrzostw Europy w short tracku na dystansie 500 m (45,550). To pierwszy polski medal w historii tej dyscypliny. Zwyciężyła Włoszka Martina Valcepina (45,457).

Niespełna 23-letnia podopieczna Urszuli Kamińskiej bliska podium była już w 2008 roku. Dwa lata temu zajęła czwartą lokatę. Startowała także w igrzyskach olimpijskich w Vancouver. W Kanadzie uplasowała się na odległej 29. lokacie.

Short track zaczęła trenować już w trzeciej klasie szkoły podstawowej, od siedmiu lat jest w kadrze narodowej i regularnie występuje w imprezach rangi mistrzowskiej.

W rywalizacji mężczyzn najwyżej z Polaków uplasował się Bartosz Konopko (Juvenia Białystok), który był dziewiąty (42,637). Najszybszy był Francuz Thibaut Fauconnet - 42,235.