13-latka urodziła dziecko podczas wycieczki szkolnej do Zatoru. Z informacji RMF FM wynika, że do porodu doszło w jednym z ośrodków turystycznych, w którym zakwaterowane były dzieci z Mazowsza.

Jak przekazała RMF FM oświęcimska policja, 13-latka urodziła w jednym z ośrodków turystycznych w Zatorze, w którym przebywały dzieci z województwa mazowieckiego. 

Ratownicy medyczni oraz policjanci interweniowali w tej placówce w środę wieczorem, tuż po godzinie 20.00. Jak się okazało, 13-letnia mieszkanka województwa mazowieckiego była uczestniczką wycieczki szkolnej. 

Wieczorem źle się poczuła i do porodu doszło w łazience. Nastolatka oraz noworodek pod opieką ratowników zostali przewiezieni do szpitala. 

13-latka przebywa na oddziale ginekologicznym szpitala w Oświęcimiu. Jej stan lekarze określają, jako stabilny. Natomiast noworodek został przetransportowany do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Jego stan jest ciężki, ale stabilny. 

Funkcjonariusze ustalili, że uczestnicy wycieczki szkolnej przebywali pod opieką nauczycieli, którzy o zdarzeniu powiadomili służby ratunkowe. 

W tej sprawie zostanie wszczęte postępowanie w związku z podejrzeniem przestępstwa obcowania płciowego z osobą poniżej 15. roku życia. Materiały dotyczące tego zdarzenia zostaną przekazane do jednej z mazowieckich jednostek policji. 

Za to przestępstwo sprawcy grozi pozbawienie wolności od 2 do 12 lat więzienia.

Funkcjonariusze będą sprawdzać, w jakim wieku jest ojciec dziecka. Jeśli jest pełnoletni, grozi mu od 2 do nawet 12 lat więzienia. Jeśli nie jest dorosły, sprawą zajmie się sąd rodzinny.