RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wzmorzone bombardowania Kabulu

Publikacja: Poniedziałek, 15 października (21:15) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wieczorem amerykańskie samoloty po raz kolejny ostrzelały Afganistan. Jak twierdzą świadkowie co najmniej dwie bomby uderzyły w afgańską stolicę - Kabul. Na ataki odpowiedziała talibańska obrona przeciwlotnicza. Na razie nie ma doniesień czy ktoś ucierpiał.

Przez cały dzisiejszy dzień Kabul był celem najbardziej intensywnych nalotów od czasu rozpoczęcia amerykańsko-brytyjskiej akcji militarnej ponad tydzień temu. Bombardowano także inne główne afgańskie miasta - Dżalalabad, Kandahar i Mazar-e-Szarif. Jak oświadczył przedstawiciel Pentagonu w nalotach na łącznie 13 celów w tym zgrupowania wojsk Talibów uczestniczyło około 50 samolotów oraz dziesięć bombowców strategicznych. Przelotowi bombowca towarzyszył rozproszony ogień przeciwlotniczy. Samoloty marynarki startują z rozmieszczonych na Morzu Arabskim lotniskowców, natomiast ciężkie bombowce zapewne z należącej do Wielkiej Brytanii wyspy Diego Garcia w środkowej części Oceanu Indyjskiego.

21:15

Źródło: brak

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: