RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wąglik w Wietnamie

Publikacja: Czwartek, 8 listopada (09:10) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Biały proszek, wysłany w liście do wietnamsko - brytyjskiej spółki w Wietnamie, zawierał bakterie wąglika. Potwierdził to specjalista z Instytutu Pasteura, gdzie badano przesyłkę.

List z bakteriami wąglika odkryto dziewięć dni temu w biurach firmy w Ho Chi Min - dawnym Sajgonie. Udziałowcem spółki jest koncern British Petroleum. Wietnamsko - brytyjska BP Petco zajmuje się sprzedażą produktów naftowych w Wietnamie. Z powodu zagrożenia wąglikiem działalność firmy wstrzymano. Jak na razie nie ma doniesień o jakichkolwiek zakażonych. Najwięcej listów z wąglikiem rozesłanych zostało w Stanach Zjednoczonych. W wyniku zarażenia niebezpieczną bakterią, zmarły cztery osoby, a 17 choruje.

09:10

Źródło: brak
Dalsza część artykułu pod materiałem video: