RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Schwarzenegger wspomina papieża–sportowca

Publikacja: Sobota, 9 kwietnia (09:21) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Jan Paweł II był wysportowanym człowiekiem, który przywiązywał dużą wagę do ćwiczeń fizycznych - tak zapamiętał papieża gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger.

Były mistrz świata w kulturystyce, aktor wielu filmów akcji był na audiencji u Jana Pawła Drugiego w 1983 roku wraz ze swą żoną Marią Shriver i teściami. Papież opowiadał mi wtedy o swoim programie ćwiczeń - wspominał Schwarzenegger w jednym z programów radiowych. Każdego dnia wstawał o 5 rano, po czym robił serię pompek i przysiadów.

Gubernator przypomniał też, że Jan Paweł II był świetnym narciarzem, dobrze grał też w piłkę nożną.

W 1993 roku papież przeszedł operację wszczepienia protezy stawu biodrowego, musiał wówczas ograniczyć aktywność fizyczną.

Źródło: brak
Dalsza część artykułu pod materiałem video: