RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kosmiczne śmieci spadły na USA

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Rosyjskie kosmiczne śmieci spadły na Stany Zjednoczone. Fragmenty zużytej rakiety SL-4, która ponownie weszła w atmosferę Ziemi, zostały rozsiane na terenie stanów Colorado i Wyoming.

Naoczni świadkowie mówili o płonących przedmiotach, które spadały z nieba. Setki osób dzwoniło na policję, myśląc, że doszło do katastrofy samolotu.

Co roku w atmosferę naszej planety wchodzi około 200 różnych kosmicznych śmieci. Zwykle jednak spalają się zanim dotrą do powierzchni Ziemi.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: