Oprócz pojedynku w Warszawie w niedzielę Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski podejmie Polonię Warszawa (to mecze 14. kolejki), a w sobotę Wisła zagra w Krakowie z GKS-em Katowice (16. kolejka).
O tak małej liczbie spotkań zdecydowała… aura. Atak zimy nie pozwolił na rozegranie meczów poza ośrodkami, które posiadają podgrzewane murawy. Tak jest na Łazienkowskiej, w Grodzisku Wielkopolskim i w Krakowie, dlatego zdecydowano, by Wisła awansem rozegrała spotkanie z drużyną z Katowic.
Michał Listkiewicz, prezes PZPN ma nadzieję, że wszystko wkrótce się zmieni. Za 2-3 lata będziemy mieć wszystkie boiska podgrzewane, tak jak mamy oświetlone.
O piłkarskiej wiośnie w zimie, posłuchaj także w relacji reportera RMF Piotra Salaka: