RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Rozbita szajka kradnąca samochody

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kradzież co najmniej 17 samochodów ma na koncie złodziejska szajka, rozbita przez policjantów z Katowic. Prowadzącym śledztwo funkcjonariuszom udało się odzyskać siedem aut, wartych ćwierć miliona złotych.

Gang działał w Katowicach i okolicznych miastach. Według policji 33-letni szef grupy kierował działaniami dwóch innych złodziei, którzy dla niego kradli samochody. Wyspecjalizowali się w audi, volkswagenach, seatach, skodach i fiatach. Średnia wartość kradzionego auta wynosiła około 40 tysięcy złotych. Złodzieje za kradzieże dostawali od szefa od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Przestępcy zostali zatrzymani w Katowicach. Przy zatrzymanych policjanci znaleźli tzw. łamaki i narzędzia do przebijania numerów fabrycznych. Złodzieje mieli też przy sobie kilka gramów różnych narkotyków.

Szef gangu został aresztowany. Jego dwaj wspólnicy zostali objęci policyjnym dozorem. Wszystkim grozi 10 lat więzienia.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: