RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Opóźnione pociągi na Śląsku

Autor: Publikacja: Piątek, 6 września (15:15) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Przybywa kolejowych awarii w województwie śląskim. Do dwóch kolejnych doszło po południu w okolicach Rudy Śląskiej i Gliwic. W tej chwili w całym regionie jest już 5 miejsc, gdzie usuwane są usterki.

Na głównej trasie w regionie Gliwice-Częstochowa opóźnione są wszystkie pociągi - średnio o pół godziny. Oprócz awarii w okolicach Dąbrowy Górniczej teraz doszły dwie kolejne - w okolicach Rudy Śląskiej nie działa semafor, a w rejonie Gliwic skradziono kabel sterujący kolejowymi urządzeniami.

Kiedy usterki zostaną usunięte - nie wiadomo.

Do północy natomiast ma potrwać usuwanie awarii w okolicach Rybnika, trakcja w okolicy Lublińca naprawiona będzie dopiero jutro około południa.

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: