RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Emerytury sprawiedliwsze

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Minister pracy chce pomóc najbiedniejszym. Będzie rozmawiał z pracodawcami i związkowcami o zmianie zasad waloryzacji rent i emerytur dla 9 mln seniorów - podaje "Gazeta Wyborcza".

W rozmowie z dziennikiem minister Władysław Kosiniak-Kamysz uznał, że interesujący jest pomysł, aby waloryzować emerytury i renty wszystkim o inflację, a tylko tym najbiedniejszym o inflację i dodatkowo o realny wzrost płac.

Nowe zasady nie spowodują, że rząd przeznaczy mniej pieniędzy na waloryzację i tym samym na emerytach zaoszczędzi. Pula nadal będzie taka sama, tylko inaczej dzielona. Z korzyścią dla najbiedniejszych.

(abs)

Źródło: RMF24/PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: