Kardynał Stanisław Dziwisz zaprzeczył doniesieniom „Głosu Wielkopolskiego”. Gazeta napisała, że sekretarz Jana Pawła II miał ukrywać przed papieżem afery związane z duchownymi oskarżanymi o skandale obyczajowe. Tak miało być m.in. w przypadku sprawy abpa Paetza.

Kardynał nie zamierza jednak dyskutować o samym artykule. Mnie to nie interesuje. Dlatego mnie nie interesuje, bo jest nieprawdziwe i ja nie będę polemizował z rzeczami, które nie istniały - stwierdził krakowski metropolita.

W obronie byłego sekretarza papieża stanął redaktor naczelny włoskiego dziennika „Avvenire”. Będąc świadkami relacji między tymi duchownymi my nie możemy sobie wyobrazić i nie przyjmujemy do wiadomości takiej możliwości, aby ksiądz Stanisław, który jest symbolem poświęcenia i przywiązania wobec Jana Pawła II, mógł postępować nielojalnie - stwierdził Dino Buffo.

W sobotę w Krakowie polską premierę miała książka kard. Dziwisz pt. „Świadectwo”. Ukazuje ona wiele tajemnic z życia Jana Pawła II, które do tej pory były skrzętnie skrywane.