W weekend uwaga wszystkich była zwrócona w okolice Jaskini Wielkiej Śnieżnej. Utknęli tam dwaj grotołazi - już ponad dobę przebywają pół metra poniżej otworu wejściowego jaskini. Od sobotniego wieczoru trwa akcja TOPR-u. Ratownicy próbują dotrzeć do mężczyzn, żeby pomóc im się stamtąd wydostać. Podczas weekendu poznaliśmy "jedynki" Koalicji Polskiej oraz Lewicy. Sobota i niedziela to był też czas wielkich emocji dla kibiców sportowych. Drugi raz z rzędu Aleksandra Mirosław została mistrzynią świata we wspinaczce na czas. W sobotę Polska zajęła drugie miejsce w drużynowym konkursie Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Zakopanem, a w niedzielę Kamil Stoch wygrał konkurs indywidualny. Co jeszcze działo się w weekend? Zebraliśmy dla Was najważniejsze wydarzenia.

Akcja TOPR w Jaskini Wielkiej Śnieżnej. Trwa walka z czasem

Dwaj grotołazi znajdują się około 500 metrów poniżej otworu wejściowego jaskini już ponad dobę. Nie są ranni, ale woda zalała około 20-metrowy, bardzo wąski korytarz, odcinając im drogę do wyjścia. Od kilkudziesięciu godzin nie ma z mężczyznami kontaktu, jednak ratownicy zlokalizowali już mniej więcej gdzie mogą się znajdować. Teraz będą się starali odstać od nich od drugiej strony - korytarzem, który nie został zalany. Jak przyznają eksperci, akcja jest jedną z trudniejszych ze względu na położenie grotołazów i wodę, która odcięła im drogę wyjścia z jaskini oraz panującą w środku niską temperaturę.

Koalicja Polska zaprezentowała swoje "jedynki"

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w Tarnowie, Paweł Kukiz w Opolu, a szefowa UED Elżbieta Bińczycka w Łodzi - to niektóre "jedynki" PSL-Koalicja Polska zaprezentowane podczas sobotniej konwencji tego ugrupowania w Płocku.

Lewica zaprezentowała „jedynki”. Biedroń: Wierzymy, że damy niezłego czadu

Adrian Zandberg z Razem będzie "jedynką" w Warszawie, Włodzimierz Czarzasty z SLD w Sosnowcu, natomiast Krzysztof Śmiszek z Wiosny otworzy listę wrocławską - wynika z niedzielnej prezentacji "jedynek" Lewicy. Zaczynamy naszą podróż do Sejmu, tam gdzie nas nie ma - powiedział szef sztabu Lewicy Robert Biedroń.

To było samobójstwo. Opublikowano raport nt. śmierci Epsteina

Sekcja zwłok potwierdziła, że amerykański finansista i miliarder Jeffrey Epstein, którego znaleziono martwego w celi więziennej w zeszłą sobotę, popełnił samobójstwo - poinformowały w piątek amerykańskie media, powołując się na raport lekarza sądowego.

Eksplozja w trakcie wesela w Kabulu. Zginęły 63 osoby

W eksplozji, do jakiej doszło w sobotę na przyjęciu weselnym w Kabulu, zginęło około 63 osoby, a 182 odniosło rany - poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych. Rzecznik prezydenta Afganistanu podał na Twitterze, że ataku dokonał zamachowiec samobójca.

Polska dominatorka! Aleksandra Mirosław mistrzynią świata we wspinaczce na czas

Drugi raz z rzędu Aleksandra Mirosław została mistrzynią świata we wspinaczce na czas. Polka zdobyła tytuł pokonując w japońskim Hachioji w biegu finałowym reprezentantkę Chin Di Niu.

Letnie GP w Zakopanem: Stoch wygrywa, Kubacki drugi

Kamil Stoch wygrał w niedzielę konkurs Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Zakopanem. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki a trzecie Japończyk Yukiya Sato.

Piaszczysta plaża, jezioro i zamek. Zalew Czorsztyński w Faktach znad wody

Okolice Jeziora Czorsztyńskiego to jedno z najbardziej urokliwych miejsc na południu Polski. Z brzegu zalewu można podziwiać górskie widoki, lub wybrać się na zamek w Niedzicy, który jest położony na prawym brzegu.