Świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Odnotowano już ponad 82 tysiące przypadków zakażenia koronawirusem: 78 tysięcy w Chinach, ponad 1200 w Korei Południowej i ponad 400 we Włoszech, gdzie zmarło już 17 osób. Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach zapewniał w czwartek, że czynione są wszelkie starania o to, by mimo panującej epidemii igrzyska w Tokio odbyły się zgodnie z planem. W Polsce wciąż nie odnotowano zachorowań w związku z zakażeniem koronawirusem. W czwartek dotarła do nas wiadomość o śmierci aktora – Pawła Królikowskiego. Zmarł po długiej chorobie, miał 58 lat.


WHO: Nadeszła decydująca chwila w epidemii koronawirusa

"W epidemii koronawirusa nadeszła decydująca chwila" - powiedział dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. Wezwał też kraje do zdwojenia wysiłków na rzecz powstrzymania rozprzestrzeniania wirusa.

W Polsce wciąż nie ma potwierdzonego przypadku zachorowania z powodu koronawirusa. Jak rozwija się sytuacja na świecie? Przeczytaj relację.

Minister zdrowia komentuje odsyłanie do domów pracowników, którzy wrócili z Włoch

Zalecanie pracownikom, którzy wrócili z Włoch, by zostali w domach, nie jest podyktowane wiedzą medyczną - stwierdził w czasie konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski, podkreślając, że jeśli nie pojawiły się u nas objawy zakażenia koronawirusem, powinniśmy funkcjonować tak jak dotychczas.

Powtórzył również, że jeśli ktoś po powrocie z Włoch lub innego kraju, w którym odnotowano przypadki koronawirusa, ma objawy zakażenia, to powinien powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się na oddział zakaźny.

Koronawirus zagraża igrzyskom w Tokio? Szef MKOl: Robimy wszystko, by igrzyska odbyły się zgodnie z planem

Czynione są wszelkie starania, by pomimo epidemii koronawirusa tegoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio odbyły się zgodnie z planem - przekazał przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach.

W Japonii odnotowano dotąd osiem zgonów z powodu koronawirusa i ponad 900 przypadków zarażenia. Rząd zamierza zamknąć wszystkie szkoły podstawowe, gimnazja i licea.

Otwarcie tegorocznych olimpijskich zmagań zaplanowano na 24 lipca, ceremonia zamknięcia zaplanowana jest natomiast na 9 sierpnia.

Rekomendacje dla szkół i przedszkoli ws. koronawirusa. Sprawdź zalecenia MEN

"Dyrektorze, zaapeluj do rodziców, by nie posyłali przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły. Zwróć uwagę, aby do pracy nie przychodzili chorzy nauczyciele i inni pracownicy" - brzmią rekomendacje, które szef MEN Dariusz Piontkowski przekazał m.in. szkołom i przedszkolom.

Paweł Królikowski nie żyje. Aktor miał 58 lat

Nie żyje aktor Paweł Krolikowski. Zmarł po długiej chorobie w wieku 58 lat.

Tuleya: Zarzut jest bzdurny

"Zarzut jest w mojej ocenie całkowicie bzdurny" - mówi w RMF FM sędzia Igor Tuleya. Prokuratura zwróciła się do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego o uchylenie mu immunitetu. Sędzia ma usłyszeć zarzut związany z posiedzeniem, podczas którego uchylił decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa ws. słynnego głosowania w Sali Kolumnowej Sejmu w grudniu 2016 roku.

Napad na czeczeńskiego blogera w Polsce. Zamachowiec miał być przysłany z Moskwy

Znany czeczeński bloger przebywający w Polsce poinformował o nieudanym zamachu na jego życie. Napastnik włamał się do jego mieszkania i zaatakował go młotkiem.

Tumso Abdurachmanow opublikował film na YouTube, na którym widać go stojącego nad leżącym, zakrwawionym mężczyznąKto cię nasłał? Skąd przyszedłeś? - pytał bloger. Czeczen następnie opowiedział, że w nocy włamał się do niego napastnik z młotkiem. Bloger jednak w porę obudził się i obezwładnił agresora. 

Czarny bez z Rzeszowa z szansą na tytuł Europejskiego Drzewa Roku. Trwa głosowanie!

Do końca lutego trwa internetowe głosowanie w plebiscycie, który wyłoni Europejskie Drzewo Roku. Wśród 16 kandydatów z różnych krajów Starego Kontynentu jest czarny bez z Rzeszowa, który przyjął rzadko spotykaną formę drzewiastą - podali ekolodzy z Klubu Gaja.