O mniej więcej 1000 dodatkowych żołnierzy zwiększy się "w najbliższej przyszłości" militarna obecność Stanów Zjednoczonych w Polsce - wynika z deklaracji podpisanej przez Andrzeja Dudę i Donalda Trumpa w Białym Domu, w pierwszym dniu wizyty polskiego prezydenta w USA. Wizyta polskiego prezydenta w Białym Domu to jeden z głównych tematów dnia. W środę powróciła sprawa listu Marka Falenty do Andrzeja Dudy. Sąd Okręgowy w Warszawie nie składał i nie zamierza składać zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa w sprawie korespondencji. W środę także sąd przedłużył tymczasowy areszt Piotra K. zwanego najmłodszym polskim milionerem. O czym jeszcze mówiliśmy? Oto nasze podsumowanie dnia.

Więcej żołnierzy USA w Polsce. Andrzej Duda i Donald Trump podpisali deklarację

Andrzej Duda i Donald Trump podpisali wspólną deklarację o współpracy obronnej w zakresie obecności sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych na terytorium Polski.

Podpisanie dokumentu miało miejsce w czasie rozpoczętej dzisiaj wizyty polskiego prezydenta w Waszyngtonie.

Jak stwierdzono w deklaracji, Stany Zjednoczone planują w najbliższej przyszłości zwiększyć swoją obecność wojskową w Polsce:

"Stany Zjednoczone planują zwiększyć swoją aktualną obecność wojskową w Polsce, wynoszącą około 4500 rotujących się członków personelu wojskowego. Ta trwała obecność wzrośnie w najbliższej przyszłości o około 1000 dodatkowych żołnierzy i będzie skoncentrowana na zapewnieniu w Polsce dodatkowych zdolności obrony i odstraszania".

O zapisach polsko-amerykańskiej deklaracji i szczegółach spotkania Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa w Białym Domu przeczytacie TUTAJ! >>>>

11 zarzutów dla Mameda Ch. Chodzi m.in. o paserstwo luksusowych samochodów

Po środowym przesłuchaniu w śląskim wydziale Prokuratury Krajowej Mamed Ch. były zawodnik MMA usłyszał zarzuty związane m.in. z paserstwem luksusowych samochodów.

Prokurator przedstawił byłemu zawodnikowi MMA dokładnie siedem zarzutów związanych z paserstwem. Mamed Ch. usłyszał również zarzuty użycia przemocy i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy policji.

Przesłuchanie trwało cztery godziny. Śledczy nie ujawniają, czy mężczyzna przyznał się do winy. Wiadomo, że złożył obszerne wyjaśnienia.

11 zarzutów dla Mameda Ch. Chodzi m.in. o paserstwo luksusowych samochodów

Po środowym przesłuchaniu w śląskim wydziale Prokuratury Krajowej Mamed Ch. były zawodnik MMA usłyszał zarzuty związane m.in. z paserstwem luksusowych samochodów. czytaj więcej

List Marka Falenty do Jarosława Kaczyńskiego

"Gazeta Wyborcza" ujawnia dziś datowany na 6 lutego 2019 r. list Marka Falenty do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. "Panie Prezesie, od kilku lat ludzie z Pana politycznego obozu mamią mnie obietnicami pomocy, ułaskawienia i amnestii. Tłumaczą, że jest ciężko, bo jest wiele frakcji i wszyscy się kłócą" - napisał biznesmen skazany w aferze taśmowej. "Pomogłem odbić Polskę z rąk przestępców. Wiedziałem, że tylko Pan może dać ludziom lepszy byt i zależy Panu na dobru innych ludzi" - podkreślił Falenta.

Sąd nie złożył i nie zamierza składać zawiadomienia ws. listu Marka Falenty

Sąd Okręgowy w Warszawie nie składał i nie zamierza składać zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa w sprawie listu Marka Falenty do prezydenta Andrzeja Dudy. Skazany biznesmen we wniosku napisał, że jeżeli nie zostanie ułaskawiony to ujawni mocodawców nagrywania polityków i biznesmenów.

Sąd Okręgowy w Warszawie w swoim stanowisku tłumaczy, że zawiadomienia nie będzie, bo wszystkie informacje, które ma w tej sprawie pochodzą z prokuratury.


Sąd nie złożył i nie zamierza składać zawiadomienia ws. listu Marka Falenty

Sąd Okręgowy w Warszawie nie składał i nie zamierza składać zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa w sprawie listu Marka Falenty do prezydenta Andrzeja Dudy. czytaj więcej

W piątek protest pracowników inspekcji weterynaryjnej. Będą blokować drogi

Pomorze, Podlasie, Śląsk, Dolny Śląsk i Mazowsze - w tych regionach w piątek pracownicy inspekcji weterynaryjnej zablokują centra miast i drogi krajowe. W ten sposób chcą protestować przeciwko - jak mówią - niskim płacom i niedoborom kadrowym.

Na razie wiadomo, że pracownicy inspekcji weterynaryjnej w piątek będą blokować m.in. trasę krajową numer 22 na Pomorzu. Nie ukrywają jednak, że blokady odbędą się również w innych ważnych miejscach i będą uciążliwe dla kierowców.

W piątek protest pracowników inspekcji weterynaryjnej. Będą blokować drogi

Pomorze, Podlasie, Śląsk, Dolny Śląsk i Mazowsze - w tych regionach w piątek pracownicy inspekcji weterynaryjnej zablokują centra miast i drogi krajowe. W ten sposób chcą protestować przeciwko - jak mówią - niskim płacom i niedoborom kadrowym. czytaj więcej

Sondaż IBRIS dla DGP, dziennik.pl i RMF FM: Andrzej Duda wygrywa z każdym

Andrzej Duda w pierwszej turze wyborów prezydenckich wygrałby z każdym z potencjalnych z kandydatów opozycji: Donaldem Tuskiem, Rafałem Trzaskowskim i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem – wynika z sondażu IBRIS dla Dziennika Gazety Prawnej, dziennik.pl, RMF FM i RMF24.PL.

Sondaż IBRIS dla DGP, dziennik.pl i RMF FM: Andrzej Duda wygrywa z każdym

Andrzej Duda w pierwszej turze wyborów prezydenckich wygrałby z każdym z potencjalnych z kandydatów opozycji: Donaldem Tuskiem, Rafałem Trzaskowskim i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem – wynika z sondażu IBRIS dla Dziennika Gazety Prawnej, dziennik.pl, RMF FM i RMF24.PL. czytaj więcej

Wypadek ukraińskiego autobusu na Podkarpaciu. Jest wyrok dla kierowcy

Na karę sześciu i pół roku pozbawienia wolności skazał w środę Sąd Okręgowy w Przemyślu kierowcę ukraińskiego autokaru za umyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, w wyniku której śmierć poniosły trzy osoby, a 50 odniosło obrażenia, w tym kilkoro ciężkich. Wyrok nie jest prawomocny.

Wypadek ukraińskiego autobusu na Podkarpaciu. Jest wyrok dla kierowcy

Na karę sześciu i pół roku pozbawienia wolności skazał w środę Sąd Okręgowy w Przemyślu kierowcę ukraińskiego autokaru za umyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, w wyniku której śmierć poniosły trzy osoby, a 50 odniosło obrażenia, w tym kilkoro ciężkich. Wyrok nie jest prawomocny. czytaj więcej

Sąd przedłużył areszt dla najmłodszego polskiego milionera

Do końca sierpnia sąd przedłużył tymczasowy areszt Piotra K. zwanego najmłodszym polskim milionerem. Mężczyzna - podejrzany o gigantyczne oszustwa na szkodę co najmniej 170 tysięcy osób w związku ze sprzedażą medykamentów - został w wigilię 2016 roku zatrzymany w Austrii. Od tego czasu jest w areszcie.

Warszawska prokuratura chce rozszerzyć zarzuty podejrzanemu, bo w trakcie postępowania okazało się, że oszukał więcej niż kilkaset osób - co było wiadomo, gdy zatrzymano go w Wiedniu. Liczba poszkodowanych jest wielokrotnie wyższa. 

Sąd przedłużył areszt dla najmłodszego polskiego milionera

Do końca sierpnia sąd przedłużył tymczasowy areszt Piotra K. zwanego najmłodszym polskim milionerem. Mężczyzna - podejrzany o gigantyczne oszustwa na szkodę co najmniej 170 tysięcy osób w związku ze sprzedażą medykamentów - został w wigilię 2016 roku zatrzymany w Austrii. Od tego czasu jest w... czytaj więcej

PGNiG podpisało umowę na zwiększenie dostaw gazu skroplonego z Ameryki

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisało kontrakt z amerykańskim dostawcą na znaczne zwiększenie dostaw gazu statkami zza Oceanu. To zwiększa szansę na to, że gdy w 2022 roku skończy się kontrakt na gaz rosyjski, to Polska będzie mogła nawet całkowicie z niego zrezygnować. 

Jak wylicza reporter RMF FM Krzysztof Berenda, wielkość rozszerzonej umowy to 2,5 miliona ton gazu skroplonego rocznie.

PGNiG podpisało umowę na zwiększenie dostaw gazu skroplonego z Ameryki

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisało kontrakt z amerykańskim dostawcą na znaczne zwiększenie dostaw gazu statkami zza Oceanu. To zwiększa szansę na to, że gdy w 2022 roku skończy się kontrakt na gaz rosyjski, to Polska będzie mogła nawet całkowicie z niego zrezygnować. Jak wylicza... czytaj więcej

Czarzasty chce darmowej antykoncepcji dla 15-latków

"Jestem za tym, żeby (...) ci ludzie mieli prawo do antykoncepcji darmowej" - stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej - Włodzimierz Czarzasty pytany o postulat z programu jego partii z 2014 roku dotyczący bezpłatnej antykoncepcji dla 15-latków. "Nastoletnie dzieci potem rodzą dzieci" - dodał.

Deloitte: Legia znów z największymi przychodami

Legia Warszawa po raz ósmy z rzędu zajęła pierwsze miejsce w raporcie "Piłkarska Liga Finansowa" firmy Deloitte, uwzględniającym przychody klubów ekstraklasy. W 2018 roku drużyna ze stolicy zanotowała wpływy w wysokości 100,2 mln zł.

Jacek Sutryk: Nie powalczę o miejsce w Senacie. Swoje wybory mam już za sobą

"Nie, ja już swoje wybory mam za sobą. Wrocławianie zdecydowali, abym zarządzał miastem przez 5 lat. I to w pierwszej turze zdecydowali" - mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk pytany w Popołudniowej rozmowie w RMF FM, czy da się namówić i powalczy o miejsce w Senacie. 

"Jest dużo byłych samorządowców, których kapitał z całą pewnością należałoby wykorzystać w parlamencie" - dodaje gość Marcina Zaborskiego komentując fakt, że opozycja "zwiera szeregi i wzywa samorządowców na ratunek". 

Czy zatem nie ma możliwości, by któryś z urzędujących prezydentów lub burmistrzów miast wystartował w wyborach do parlamentu? "Tego nie wykluczam, szczególnie jeśli chodzi o izbę senacką" - odpowiada.

Jacek Sutryk: Nie powalczę o miejsce w Senacie. Swoje wybory mam już za sobą

"Nie, ja już swoje wybory mam za sobą. Wrocławianie zdecydowali, abym zarządzał miastem przez 5 lat. I to w pierwszej turze zdecydowali" - mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk pytany w Popołudniowej rozmowie w RMF FM, czy da się namówić i powalczy o miejsce w Senacie. "Jest dużo... czytaj więcej