Dziś mija 75. Rocznica Powstania Warszawskiego. W całym kraju odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. O 17:00 - w godzinie "W" cała Polska oddała hołd tym, którzy w 1944 roku stanęli do walki z niemieckim okupantem. To dla nich w całej Polsce zawyły syreny. Od czwartku wnioski o "500 plus" i "Dobry start" można składać w urzędzie lub listownie. Dziś również weszła w życie nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wprowadzająca "zerowy PIT" dla osób do 26. roku życia. Jeden z liderów rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Według opozycjonisty, został otruty w areszcie, do którego trafił za wzywanie do udziału w demonstracji, która nie była uzgodniona z moskiewskimi władzami. Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje czwartku.

Bój o wolną Polskę. 75. rocznica Powstania Warszawskiego

Dzisiaj mija 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Na mocy rozkazu dowódcy Armii Krajowej, gen. Tadeusza Komorowskiego "Bora" Powstanie Warszawskie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 r. o 17.00, tzw. godzinie "W". Miało na celu wyzwolenie stolicy spod niemieckiej okupacji przed wkroczeniem do niej Armii Czerwonej. Powstanie, planowane na kilka dni, upadło 3 października po 63 dniach walki. W jego wyniku zginęło od 16 tys. do 18 tys. żołnierzy AK i od 150 tys. do 180 tys. cywilów. Po kapitulacji Warszawa została doszczętnie zniszczona przez Niemców.

WARSZAWSKIE UROCZYSTOŚCI ROCZNICOWE RELACJONOWALIŚMY DLA WAS MINUTA PO MINUCIE. ZOBACZ ICH PRZEBIEG <<< TUTAJ >>>

75. rocznica Powstania Warszawskiego - druga część relacji minuta po minucie

Wojciech Jeżowski: Nie wyobrażam sobie, żebyśmy zdjęli Powstanie Warszawskie ze świecznika

Co zrobić, żeby Amerykanie odkryli Powstanie Warszawskie? "Nie wiem. Nie ma perełki, nie ma jednozdaniowego rozwiązania na ten temat" - mówi gość Rozmowy w samo południe Wojciech Jeżowski, pytany jak pokazać zryw Polaków. "To co Amerykanów, tak jak i Polaków łączy, to poczucie poświęcenia dla idei i dla wolności" - podkreśla reżyser, który część swojego życia spędził w USA.

Wnioski o "500 plus" i "Dobry start" można składać drogą "tradycyjną"

Od czwartku wnioski o "500 plus" i "Dobry start" można składać w urzędzie lub listownie. "Cieszę się, że wiele rodzin złożyło wnioski za pośrednictwem internetu. 1 sierpnia otwieramy furtkę dla tych, którzy preferują bezpośredni kontakt z urzędnikiem" - powiedziała szefowa MRPiPS Bożena Borys-Szopa.

Wchodzi w życie ustawa o "zerowym PIT" dla osób do 26. roku życia

Nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wprowadzająca "zerowy PIT" dla osób do 26. roku życia w czwartek stała się faktem. Jak zaznacza resort finansów zwolnienie ograniczone jest limitem kwotowym. Roczny wynosi 85 tys. 528 złotych. W odniesieniu do dochodów uzyskanych w tym roku to 35 tys. 636,67 zł.

Czy radny, który znęcał się nad żoną, trafi do więzienia?

Zastępca prokuratora generalnego Krzysztof Sierak polecił złożenie do sądu wniosku o udzielenie dodatkowego głosu prokuratorowi ws. kary dla byłego bydgoskiego radnego PiS Rafała P., który znęcał się nad żoną. Prokuratura będzie się domagała kary bezwzględnego pozbawienia wolności.

UOKiK: Idea Bank wprowadzał klientów w błąd w sprawie GetBack

Walka o odzyskanie pieniędzy za obligacje GetBack będzie łatwiejsza. To efekt najnowszej decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wynika z niej, że konsumenci byli wprowadzani w błąd podczas sprzedaży obligacji korporacyjnych Get Back. Tym samym oferujący je Idea Bank złamał prawo i stosował nieuczciwe praktyki.

Nawalny złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Uważa, że został otruty

Jeden z liderów rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny złożył w Komitecie Śledczym zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa - poinformował na Twitterze jego adwokat Wadim Kobzew. Według opozycjonisty został on poddany działaniu trucizny podczas pobytu w areszcie.