Projekt ustawy o lotach najważniejszych osób w państwie to jeden z głównych tematów dnia. Zaprezentował go szef KPRM Michał Dworczyk. Wcześniej w środę na stronach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów opublikowano wykaz lotów Donalda Tuska z czasów, gdy był szefem rządu. W środę także Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało pełne listy kandydatów na wybory parlamentarne. Co jeszcze się działo? Oto nasze podsumowanie dnia!

Jest projekt ustawy o lotach najważniejszych osób w państwie

Zakaz lotów przedstawicieli rodzin, wprowadzenie centralnego rejestru lotów, zlikwidowanie praktyki organizacji lotów do domów jako "misji oficjalnych" oraz brak publikacji niektórych danych o lotach ze względów bezpieczeństwa - zakłada projekt ustawy przedstawiony przez szefa KPRM Michała Dworczyka.

Pełnomocnicy rodziny Kosteckiego proszą o "wyjaśnienie rzeczywistej przyczyny śmierci" boksera

Pełnomocnicy rodziny Dawida Kosteckiego - adwokaci Roman Giertych i Jacek Dubois - wystosowali ponowny apel do Ministra Sprawiedliwości-Prokuratora Generalnego, w którym proszą o "wyjaśnienie rzeczywistej przyczyny śmierci Dawida Kosteckiego". "Po ponownej analizie dostępnych materiałów, oględzinach ciała zmarłego oraz konsultacji z lekarzami uważamy, że ślady ujawnione na ciele zmarłego Dawida Kosteckiego mogły powstać podczas walki, a zatem wskazują na udział osób trzecich w zdarzeniu" - podkreślają.

Prezentacja wyborczych list Prawa i Sprawiedliwości

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało pełne listy kandydatów na wybory parlamentarne. Przedstawił je szef Komitetu Wykonawczego i lider rzeszowskiej listy PiS Krzysztof Sobolewski.

Lista lotów Donalda Tuska

Na stronach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów opublikowano wykaz lotów Donalda Tuska z czasów, gdy był szefem rządu. Dokument zawiera 573 pozycje.

Europejska Sieć Rad Sądownictwa wzywa do opublikowania list poparcia kandydatów do KRS

Europejska Sieć Rad Sądownictwa wezwała Kancelarię Sejmu do opublikowania list poparcia członków Krajowej Rady Sądownictwa. Zdaniem ENCJ, wykonanie tego obowiązku jest sprawą wielkiej wagi i powinno nastąpić jak najszybciej.

Brutalne zabójstwo mieszkańca Chorzowa. Znaleziono ciało z przestrzeloną głową

Nie żyje poszukiwany od początku sierpnia mieszkaniec Chorzowa. Już wiadomo, że został brutalnie zamordowany. Domniemani sprawcy są już w tymczasowym areszcie.

Słowenia: 29-letni polski paralotniarz zginął w pobliżu Tołminu

Polski paralotniarz zginął w okolicach miasta Tołmin w zachodniej Słowenii, w pobliżu granicy w Włochami. Miejscowe górskie pogotowie ratunkowe poinformowało, że ciało 29-latka odnaleziono przed południem.