Czwartek w Polsce to przede wszystkim walka z żywiołem. Najgorsza sytuacja była na południu kraju. Przez obfite opady poziomy rzek są podniesione, zalane są gospodarstwa i posesje. W akcjach przeciwpowodziowych biorą udział strażacy, żołnierze oraz Wojska Obrony Terytorialnej. W piątek i sobotę fala kulminacyjna ma przejść przez Kraków. Również w Krakowie doszło do poważnego wypadku. Samochód wjechał w grupę pieszych, stojących na przystanku autobusowym – poszkodowanych zostało 5 osób. W stolicy przez Pałacem Prezydenckim protestowali niepełnosprawni i ich opiekunowie. Demonstrowali pod hasłami "Niepełnosprawni - pełnoprawni", "Żądamy godnego życia". Natomiast w Holandii i Wielkie Brytanii odbyły wybory do Parlamentu Europejskiego. Zebraliśmy dla Wan najważniejsze informacje czwartku.

Dramatyczna sytuacja na południu Polski. Podtopienia w Małopolsce [NASZA RELACJA NA ŻYWO]

Dramatyczna sytuacja na południu Polski. Przez obfite opady w Małopolsce, na Podkarpaciu, w Świętokrzyskim i na Śląsku poziomy rzek są podniesione, zalane są gospodarstwa i posesje. W akcjach przeciwpowodziowych biorą udział strażacy, żołnierze oraz Wojska Obrony Terytorialnej. W piątek i sobotę fala kulminacyjna ma przejść przez Kraków.

Alert RCB. Przez Małopolskę przechodzi fala wezbraniowa

Przez Małopolskę przechodzi fala wezbraniowa na Wiśle. W Krakowie jej kulminacja nastąpi w sobotę około g. 8.00 i zgodnie z najnowszymi prognozami hydrologicznymi poziom wody w rzece na wysokości Bielan sięgnie 5,80 m - poinformowała w czwartek po południu rzeczniczka prezydenta miasta Monika Chylaszek.

Poważny wypadek w Krakowie. Rozpędzone BMW wjechało w studentów na przystanku autobusowym

Do poważnego wypadku doszło na ulicy Balickiej w Krakowie na wysokości Uniwersytetu Rolniczego. Samochód marki BMW jechał w grupę pieszych, którzy czekali na tymczasowym przystanku autobusowym. Poszkodowanych zostało pięć osób.

Wrocław: Atak nożownika w szpitalu. Napastnik zatrzymany

Wrocławska policja zatrzymała nożownika, który wczoraj ok. godziny 22 w szpitalu klinicznym przy ul. Chałubińskiego zaatakował pielęgniarkę.

"Żądamy godnego życia". Protest niepełnosprawnych w Warszawie

"Niepełnosprawni - pełnoprawni" , "Każdy zasługuje na życie", "Żądamy godnego życia"- pod takimi hasłami przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie w samo południe rozpoczął się protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. 

Wybory do PE: Holendrzy i Brytyjczycy głosują już w czwartek

Holendrzy i Brytyjczycy już dziś mogli głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wynik głosowania w Holandii będzie bardzo istotny dla przyszłości wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, który jako kandydat europejskich socjaldemokratów stara się o fotel szefa KE.

Tajemniczy manuskrypt Wojnicza w Warszawie. "Żadna z liter nie została odkodowana"

Prawie 9 tysięcy złotych. Tyle kosztuje kopia jednego z najbardziej sensacyjnych manuskryptów w historii, dostępna na Warszawskich Targach Książki. Chodzi o XV-wieczny Manuskrypt Wojnicza - od nazwiska Polaka, który go odnalazł, Michała Wojnicza. Do tej pory nie wiadomo, o czym jest ponad 200 stronicowa księga. Wciąż nie udało się rozpoznać języka, w jakim została napisana.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Jedna z największych zagadek kultury - Rękopis Wojnicza - rozszyfrowywany