RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Wypadek w kopalni Bogdanka

Publikacja: Poniedziałek, 4 sierpnia (13:11) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Prokuratura bada okoliczności wypadku w kopalni węgla kamiennego w Bogdance na Lubelszczyźnie. Rano zginął tam 39-letni pracownik zakładu z działu łączności.

Do wypadku doszło 960 metrów pod ziemią, w kamiennym wyrobisku transportowym. Mężczyzna wpadł pod jeżdżącą tam kolejkę. Był żonaty, osierocił dwoje dzieci. W kopalni pracował od 20 lat.

To już 14. ofiara śmiertelna w polskim górnictwie węgla kamiennego i 20. w całym polskim przemyśle wydobywczym.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: